Başak Konut Kurumsal
KURUMSAL

Kiremit ve tuğla üretimiyle 1969 yılında faaliyetine başlayan Başak Grubu, 5 firmasıyla İnşaat sektörüne bir çok alanda çok sayıda ihtiyaca profesyonel destek vermektedir. Firma, üretimlerinde görülen estetik algısını müşterilerinin beklentisiyle birleştirip sektör trendlerini ürünlerine yansıtmaktadır. Kiremit ve tuğla alanında Başak Çatı ve Cephe Sistemleri, konut ve inşaat sektöründe Başak Konut, beton ve yapı malzemeleri alanında Has Hazır Beton A.Ş, güneş enerjisinden elektrik üretimi konusunda BŞK Enerji A.Ş ve agrega- taş ocağı hizmeti veren Agregasan Madencilik A.Ş. grup bünyesinde hizmet vermeye devam etmektedir.

Grup şirketlerinden Başak Konut İnşaat Ve Turizm A.Ş. yurt içi ve yurt dışı her türlü alt ve üst yapı inşaat işlerini gerçekleştirmek üzere 2006 yılında kurulmuştur.

Temel faaliyet alanı; özellikle konut, işyeri, alışveriş merkezi, turistik tesis vb. üst ve alt yapı inşaat işleridir. Bunun yanı sıra özel işlerde; iç dekorasyon ve yenileme hizmetlerinde de bulunmaktadır. Başak Konut İnşaat Ve Turizm A.Ş., Başak Çatı ve Cephe Sistemleri ve Hasbeton’un dahil olduğu BAŞAK GURUBU’ nun bir üyesidir.

Başak Konut İnşaat Ve Turizm A.Ş. kurulduğu ilk günden bu güne üretim ve yatırımlarında, Kalite, Çevre ve İş Güvenliği konularında gereklerine uygun şekilde sistem kurmuştur. Başak Konut İnşaat Ve Turizm A.Ş.’nin ilk projesi , Sun Hill Sitesi’ dir. Devamında yeni projeler

tamamlanmış ve devam eden projeleri bulunmaktadır. İnşaat ve Taahhüt faaliyetleri dışında yürütülen bir başka faaliyet ise; Başak Çatı ve Cephe Sistemleri' nin Türkiye Distribütörü olduğu dış cephe kaplama malzemesinin uygulamalarını yapmaktır. Referanslarımız arasında olan projelerden bazıları; İba Deluxia, Sıraevler, Sıravillalar, ESOGÜ Hastanesi Yoğun Bakım ve Teshin Merkezi İnşaatı, Çelikoğlu İnşaat Yenişehir Evleri, Başak Plaza, Sun Hill Sitesi, Namlı Otel, Bursa Odalar Birliği Kompleksi, Libya Missurata Hospital, Türkiye Futbol Federasyonu Hizmet Binası, Seyyah Lojistik Showroom, Eskişehir Accessorise Mağazası, Gençlik ve Spor Bakanlığı’ dır.